Tradiční rodinný hostinec, který zaujme výběrem venkovské kuchyně, ale i příjemným prostředím – v zimě u krbu, v létě na prostorné terase. Doporučujeme zejména speciality jako vepřová žebírka, koleno atp. Podle nás nemají v širokém okolí konkurenci!

11 min

7,7 km

Kopec Květnice se zvedá nad městem Tišnovem a vytváří jeho dominantu. Jižní hřbet Květnice, vybíhající od hlavního vrcholu směrem k jihu, je ukončen výraznou skalnatou vyvýšeninou zvanou Velká skála (446 m), ze které je i jedineční rozhled. Dostaneme se k ní po zelené turistické značce z Tišnova.

1:18 hod

3,5 km

Od roku 1934 zde stála dřevěná, 30 m vysoká rozhledna. Za protektorátu byla zbourána a zůstala po ní jen kamenná podezdívka. V roce 2001 ale vzniká občanské sdružení Rozhled na Tišnov, s cílem rozhlednu obnovit. To se jim v roce 2003 daří a na místě původní rozhledny vzniká rozhledna nová. K nejvyšší vyhlídkové plošině musíte zdolat 133 schodů. Odměnou Vám za to budou krásné výhledy na Tišnov, nebo vrcholy Českomoravské vrchoviny. Vstupné na rozhlednu je zdarma, na vlastní nebezpečí.

1:25 hod

4,3 km

Za celou svou historii, se žádnému vojsku nepodařilo jej dobýt. Tyčí se na skále nad Městysem Nedvědice bezmála 8 století. Čtyři prohlídkové okruhy vás provedou historií hradu i jeho pověstmi. Říká se, že pohledy do hradních zrcadel prý berou krásu. Proto není radno se do nich dívat. Kdo ví, třeba narazíte i na Bílou paní. Zajímavostí jsou zde 4 různobarevná okna, která symbolizují roční období. Ty najdete na věži jménem Barborka. Celoročně se zde pořádají kulturní a společenské akce a svatební obřady.

22 min

15,2 km

Porta Coeli (Brána nebes), areál s románsko-gotickým kostelem Nanebevzetí Panny Marie a novogotickým konventním kostelem stejného zasvěcení, je národní kulturní památkou České republiky. V areálu kláštera se nachází také Podhorácké muzeum, se stálou expozicí minerálů a paleontologických nálezů. Nachází se „co by kamenem dohodil“ od naší cukrárny a rozhodně stojí za Vaši návštěvu.

5 min

0,5 km